Dobeles iela 41, Jelgava, Latvija, LV-3001
+371 63010605

Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts

Vai jums ir papildu jautājumi par nākamo projektu?

Testēšana

Testēšanas laboratorija sniedz koksnes un koka izstrādājumu testēšanas pakalpojumus privātpersonām, kā arī uzņēmumiem Latvijā un ārvalstīs. Mūsu specializācija ir koksnes materiālu un izstrādājumu testēšana, bet plašās tehniskās iespējas un zināšanas ļauj veikt testēšanas pakalpojumus plašākam materiālu un produktu klāstam.
Lasīt vairāk

Pētījumi

MeKA veic lietišķos pētījumus koksnes materiālu un produktu jomā. Sadarbībā ar kokapstrādes un saistīto nozaru uzņēmumiem tiek izstrādāti inovatīvi produkti un tehnoloģijas, kā arī veikta tehnoloģiju pārnese un produktu ieviešana ražošanā. Pētījumu realizācijā MeKA iesaista gan savu pētnieku resursus, gan arī piesaista pētniekus no sadarbības partneriem Latvijā un ārvalstīs.
Lasīt vairāk

Tālākizglītība

Pieaugušo neformālās izglītības iestāde “MeKA”, organizē dažāda līmeņa programmas – seminārus, apmācību kursus dažādām mērķu grupām – kokapstrādes uzņēmuma vadītājiem un to darbiniekiem, nozares speciālistiem, kā arī saistīto nozaru pārstāvjiem.
Lasīt vairāk

Ko mēs piedāvājam? x

Mēbeļu testēšanas sektors

Mēbeļu un līdzvērtīgu produktu standartizēta un nestandartizēta testēšana, lai apliecinātu mēbeļu un citu produktu drošumu.

Ugunsreakcijas testēšanas sektors

Ugunsreakcijas testēšana mēra materiāla vai sistēmas ietekmi uz ugunsgrēku, jo īpaši agrīnā stadijā, kad tas ir ļoti svarīgi drošai evakuācijai no ēkas vai transporta sistēmas.

Mehāniskā testēšanas sektors

Mehāniskās testēšanas sektorā galvenokārt tiek noteiktas masīvkoksnes, līmēto konstrukciju kokmateriālu un koksnes plātņu materiālu fizikālās un mehāniskās īpašības. Tomēr piedāvājam veikt arī dažādu citu materiālu un izstrādājumu fizikāli mehānisko īpašību testēšanu pēc standarta vai klienta prasībām pielāgotām metodēm.

Cieto biodegvielu testēšanas sektors

Testēšanas laboratorija veic dažādu enerģētiskās koksnes produktu testus saskaņā ar cietās biomasas kvalitātes pārbaudes metodiku, kas apstiprināta Eiropas (CEN) un starptautiskās (ISO) standartizācijas komitejas. Šķeldām, granulām, briketēm un citiem līdzīgiem produktiem ir nepieciešams novērtēt galvenos parametrus, mitrumu, daļiņu izmērus, siltumspēju, pelnu saturu, kas raksturo to energoefektivitāti.

Konsultācijas

Mēs sniedzam pakalpojumus un konsultācijas, kuras ietver – eksperta analīzi, atzinumus, kā arī ieteikumus.

Semināri, kursi un apmācības

Mēs piedāvājam dažāda līmeņa programmas – seminārus, apmācību kursus dažādām mērķu grupām – kokapstrādes uzņēmuma vadītājiem un to darbiniekiem, nozares speciālistiem, kā arī saistīto nozaru pārstāvjiem.

Jaunākie projekti x

MEKA

Mūsu vīzija

MeKAs vīzija ir kļūt par vienu no efektīvākajiem meža un koksnes kompetences centriem Baltijas valstīs, kurā kompetenti un motivēti darbinieki piedāvā produktu izpētes, attīstības un testēšanas, un neformālās profesionālās izglītības pakalpojumus.
Lasīt vairāk

Mūsu misija

MeKAs misija ir īstenot izglītības, zinātnes un industrijas integrāciju, sekmējot meža nozares izaugsmi par viskonkurētspējīgāko un dinamiskāko, uz zināšanām balstīto nozari Latvijā.
Lasīt vairāk

Mūsu

vadītāji x

Andrejs Domkins

Direktors

Kārlis Būmanis

Direktora vietnieks, Testēšanas laboratorijas vadītājs

Atsauksmes x

MeKA nodrošina augstas kvalitātes rezultātus laikā, un nav šaubu par zināšanu līmeni un profesionalitāti. Visas problēmas tika risinātas ar profesionālu pieeju. Paldies! Bija prieks strādāt kopā!

Alekss, klients

Komanda paveica lielisku darbu pie mūsu kopīgā projekta. Mūsu kopējā pieredze noteikti mūs atgriezīs nākotnē. Klientu apkalpošanas līmenis ir izcils!

Bens, klients

Aktuālākie jaunumi x